Centrum biznesowe iDream.

Profesjonalnie. Na czas.

Apple publikuje aktualizację macOS Big Sur 11.2.2, aby chronić komputery Mac przed nie kompatybilnymi adapterami i stacjami dokującymi USB-C

W czwartek, 25 lutego, Apple opublikował poprawkę do systemu macOS 11.2, która ma chronić najnowsze komputery Mac przed uszkodzeniami spowodowanymi niektórymi nieoryginalnymi adapterami USB-C z opcją zasilania. Aktualizacja systemu operacyjnego to odpowiedź Apple na liczne zgłoszenia użytkowników, którzy zgłaszali całkowity brak reakcji komputerów Mac po podłączeniu ich do stacji dokującej lub koncentratora USB-C nie spełniających wymagań technicznych.

Najwyraźniej problem dotyczy niektórych koncentratorów i adapterów USB-C z opcją zasilania, produkowane przez firmy trzecie.  Akcesoria te najprawdopodobniej nie są w pełni zgodne ze specyfikacjami zasilania USB-C. Aktualizacja 11.2.2. ma nieco ponad 2 GB i krótki komentarz:

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.2 chroni MacBooki Pro (2019 i nowsze) oraz MacBooki Air (z 2020 i nowsze) przed uszkodzeniami w wyniku użycia niekompatybilnych koncentratorów i stacji dokujących z gniazdami USB-C.

To wszystko, co Apple pisze o aktualizacji. Dobrze jest zaktualizować system operacyjny, jeżeli używasz akcesoriów z opcją zasilania. Przed aktualizacją Twojego Maca warto jest wykonać kopię zapasową danych, na wypadek gdyby aktualizacja spowodowała problemy.

Aby zainstalować aktualizację, potrzebujesz oczywiście połączenia z Internetem. Ponadto, aby zakończyć instalację, będziesz musiał ponownie uruchomić Maca. Oto kroki:

  1. Kliknij menu Apple.
  2. Wybierz opcję „Ten Mac …”.
  3. W wyświetlonym oknie przejdź na kartę „Przegląd”.
  4. Kliknij przycisk „Uaktualnienia …”.
  5. Kiedy będziesz gotowy do instalacji, kliknij przycisk „Aktualizuj teraz”. Instalacja zajmuje kilka minut, w zależności od szybkości połączenia internetowego.

 

Możesz także zaktualizować komputer Mac, otwierając Preferencje systemowe i klikając ikonę „Uaktualnienia”.